CA Modul

CA modul je zariadenie, vďaka ktorému môžete svoje obľúbené programy pozerať bez potreby Set Top boxu a ďalšieho ovládača. Postačí vám Smart karta, ktorú spolu s modulom zasuniete do svojho televízora.

Jedna karta, množstvo kanálov

DIGI CA Modul s kartou vkladáte priamo do TV, takže vôbec nezaberá miesto.

K sledovaniu obľúbených programov vám postačí jeden ovládač.

Až 66 programov v digitálnej kvalite vrátane 23 v HD už v základnom balíku.

Počas používania modulu sú dostupné všetky funkcie vášho televízora.

Čo k tomu potrebujem?

TV prijímač so zabudovaným DVB-S2 tuneromCI/CI+ slotom a podporou zvuku vo formáte AAC

DIGI CA Modul s dekódovacou kartou DIGI

Stále rozmýšľate, či je CA Modul pre vás vhodný? Prečítajte si ďalšie potrebné informácie nižšie.

UPOZORNENIE: Pre správnu funkčnosť Vášho CA modulu je nutné, aby bol Váš TV alebo STB spávne naladený pre príjem služby DIGI Slovakia (t.j. TV/STB musí mať signál zo satelitu), ešte pred prvotným vložením CA modulu do CI slotu! Počas prvotného vloženia CA modulu sa aktivuje proces autorizácie, ktorý je signalizovaný informačnou správou (bez signálu tento proces v mnohých prípadoch skončí neúspešne). Bez autorizácie CA modulu nebude služba funkčná.

Prečo si vybrať DIGI CA Modul?

 

 • CA modul umožňuje pohodlné sledovanie televízie bez Set Top Boxu.
 • Je to praktické zariadenie, ktoré je pre užívateľa neviditeľné, keďže sa zasúva priamo do zadnej časti televízora.
 • Nebude vám zaberať miesto, zbavíte sa zbytočných káblov a ušetríte elektrickú energiu.
 • Jeden diaľkový ovládač – ovládajte satelitný prijímač zabudovaný v televízore s CA modulom a prepínajte medzi kanálmi diaľkovým ovládačom určeným pre váš televízor.
 • Využívajte všetky výhody svojho televízora – niektoré funkcie vášho televízora (ako napr. TV sprievodca) sú zvyčajne obmedzené potom, ako k nemu pripojíte satelitný prijímač. CA modul je ovládaný priamo televízorom, je jeho súčasťou. Vďaka tomu môžete využívať všetky možnosti svojho televízora aj pri pozeraní satelitných kanálov.

 

Má aj nevýhody?

 

 • Často sa stáva, že prepínanie staníc s CA modulom v televízore trvá dlhšie ako pri set-top boxoch. Táto nevýhoda sa ale netýka všetkých TV.
 • Prídete o možnosť automatického preladenia programov – boxy od Digi to zvládnu automaticky. Pri zmenách v rastri DIGI Slovakia CA modul automaticky nenačíta tieto zmeny a je potrebné znova naladiť programy DIGI TV.

 • Aký je rozdiel medzi HD Set Top Boxom a DIGI CA modulom?

  HD set-top box Kaon je samostatné zariadenie s diaľkovým ovládaním, ktoré Vám spolu s dekódovacou smart kartou umožňuje príjem a dekódovanie satelitného signálu na akejkoľvek TV. Okrem toho má množstvo ďalších funkcií (nahrávanie, timeshift…).  

  CA Modul je dekódovací modul, ktorý spolu so smart kartou vložíte do svojej TV a Novú DIGI tak budete môcť sledovať len s TV ovládačom. Na rozdiel od set-top boxu neposkytuje žiadne doplnkové funkcie. Tie závisia na možnostiach Vašej TV.

 • Môžem CA Modul využívať v akomkoľvek type televízora?

  Nie, CA Modul je možné využiť len s televízormi, ktoré majú CI/CI+ slot, DVB-S2 tuner a zvuk vo formáte AAC.

 • Potrebujem ku CA Modulu diaľkový ovládač?

  Nie, pri sledovaní televízie s CA Modulom vám stačí len jeden ovládač dodávaný k vášmu televízoru.

 • Ako si naladím programy na CA Module?

  Návody ako si naladiť kanály na vašom type televízora (Samsung, LG) nájdete vyššie v sekcii Podpora.

 • Je CA modul drahší ako Set Top Box?

  Nie, CA modul stojí rovnako ako Set Top Box, t.j. 1,50 € mesačne za prvý a druhý CA Modul a 3 € mesačne za tretí a štvrtý.

 • Na koľkých televízoroch môžem mať nainštalovaný CA Modul?

  CA Modul môžete využívať až na 4 televízoroch, potrebujete k tomu však 4 CA Moduly alebo 4 Set Top Boxy alebo ich kombináciu.

 • Zabudol som PIN kód pre CA Modul. Čo mám robiť?

  V danom prípade musíte urobiť továrenské nastavenia v CA module. V menu TV si vyhľadajte položku "Common Interface" (upozornenie, nie všetky TV nazývajú danú položku rovnako, v prípade problémov si naštudujte manuál k TV).

 • Ako vypnem rodičovskú ochranu (TV sa ma pýta PIN kód)?

  CA modul má vstavanú funkcionalitu rodičovskej ochrany, ktorá je automaticky aktivovaná v prípade, že prepnete na TV kanál, kde sa aktuálne vysiela obsah, ktorého veková hranica je 18+. Táto funkcionalita sa nedá vypnúť a vyplýva z platnej legislatívy.

 • Prečo sa ma CA modul pýta PIN kód večer keď prepnem na Markízu (nie pornografický kanál)?

  Každý vysielaný obsah musí byť ohraničený určitou vekovou hranicou. Pokiaľ napr. TV Markíza večer po 20:00 vysiela film, ktorý obsahuje veľa násilia, tak je automaticky zaradený ako kanál 18+ a teda je automaticky zablokovaný. Toto blokovanie sa nedá vypnúť.

 • Prestali mi fungovať niektoré TV stanice. Čo mám robiť?

  Niekedy je potrebné, aby sa na satelite zmenili určité vysielacie parametre niektorých TV staníc. V danom prípade je potrebné u CA modulov realizovať opätovné vyhľadanie TV staníc. Na túto udalosť DIGI SK informuje všetkých zákazníkov, ktorí majú v prenájme CA modul dostatočne vopred. Nové parametre sú vždy predmetom správy a tiež sú pravidelne aktualizované na stránke digislovakia.sk/ca-modul.

 • CA Modul hlási chybu "Prístup odmietnutý (chyba 10)". Čo mám robiť?

  Okrem tejto chybovej hlášky sa počas inštalácie môžu na Vašom TV prijímači zobraziť aj iné hlásenia o chybe. Čo jednotlivé chybové hlásenia znamenajú a aké sú odporúčania na ich riešenie ZISTÍTE TU.

 • Aký je štandardný PIN kód k CA modulu?

  Štandardný PIN kód k CA modulu je 1234. Po strate/zabudnutí PIN kódu je potrebné urobiť tovarenské nastavenia na CA module. Nie je možné urobiť reset pomocou SMS kódu.

 • Koľko TV kanálov vie CA modul a Smartkarta dekódovať v jednom čase?

  Z dôvodu využitia našich CA modulov s kvalitnými TV a STB umožňujeme aktuálne až 4 paralelné dekódovania. Táto funkcionalita veľmi závisí od použitého koncového zariadenia (TV, STB - viac tunerové).

 • Viem manuálne prepnúť CA modul z CI+ do CI módu?

  Nie, CA modul funguje tak, že v prípade kompatibility TV v režime CI+ je automaticky prepnutý do CI+ a zmena do CI nie je možná. Ak CA modul zistí, že TV podporuje iba CI mód, tak sa prepne sám do CI kompatibilného módu.